Mistrovství světa v přespolním běhu

Skupina našich dorostenců se letos probojovala na celosvětové kolo přespolních běhů v Paříži.

V pondělí ráno nasedla skupinka našich mladých běžců ve složení Lengyel Tomáš, Bříza Matěj, Augsten Jakub, Vadym Rishko, Jan Málek a Ondřej Budský na letadlo na letišti Václava Havla směr Paříž. Byli ubytováni v hotelu společně s dalšími 36 státy. Den na to se konal oficiální trénink na tratích a slavnostní zahajovací ceremoniál. Samotný závod se běžel ve středu v okolí samotné Eiffelovi věže na okruhu Champ de Mars, který má délku 5500 metrů. Český tým se umístil na krásném 14. místě! Večer se státy znovu sešly na vyhlášení vítězů a kulturní večer, neboli večer národů. Ve čtvrtek se každý tým mohl vypravit na výlet po Paříži a naši sportovci tedy zamířili do Louvru, Notre Damu a projeli se lodí po Seině. Mistrovství bylo zakončeno takzvanou "štafetou přátelství", kdy byl každý běžec rozlosován do týmů skrz celé startovní pole. Závod se tentokrát konal v Lucemburských zahradách. No, a v sobotu se už všichni závodníci museli rozletět zpět do domovských krajin.

Kluci si pobyt jistě užili a být 14. nejlepším chlapeckým bežeckým týmem na světě je jistě důvod k radosti.

Závody se konaly dne: 2.4.2018 | Přidáno dne: 22.3.2018